Atrakcje

Wielkim atutem hostelu Evotel jest bliska odległość od Warszawy. Wyjeżdzając z zatłoczonej i głośnej metropolii, nie tracąc przy tym czasu na długą podróż, już za kilkanaście kilometrów można poczuć się jak na urlopie i wspaniale wypocząć. Zarówno w Zielonce jak i okolicy panują doskonałe warunki przyrodnicze. Czyste powietrze, lasy i wody tworzą znakomitą bazę rekreacyjną dla spragnionych wypoczynku. Istnieją tu odpowiednie warunki do wędkowania, spacerowania, biegania, pływania w okresie letnim, morsowania w zimie oraz gry w tenisa i wycieczek rowerowych. Jedną z większych atrakcji są 3 akweny wodne tzw. Glinianki oddalone od naszego hotelu o zaledwie 3 kilometry. Miejsce to latem tętni życiem i jest idealne dla miłośników kąpieli wodnych, opalania oraz wypoczynku zarówno czynnego jak i biernego. Zimą zaś Glinianki przyciągają amatorów zimowych kąpieli. Hotel patronuje imprezom morsowym i organizuje specjalne imprezy integracyjne po kąpielach weekendach.

Dużym atutem Zielonki są również różnorodne lasy należące do Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Tworzą obszar o długości 20 km i szerokości 10 km co daje turystom i mieszkańcom wiele możliwości spędzenia aktywnego wypoczynku na łonie natury. Z dala od dróg o intensywnym ruchu drogowym wytyczone są tam liczne trasy biegowe i rowerowe. W czasie biegu lub przejażdżki krajobraz ciągle się zmienia. Raz będzie to las wysoki, za chwilę zagajnik, później wrzosowisko czy tereny bagienne. Są tu miejsca wyjątkowo urokliwe oraz chronione. Zalicza się do nich Kozła Bagno? i Gniazdo Kruka. Można tam nieoczekiwanie spotkać sarny, lisy, dziki, a nawet łosie. Przez cały rok przyroda jest tu niezwykle barwna. Wiosną soczysta zieleń we wszystkich odcieniach, latem mocna zieleń, brązy i biel kory brzozowej, jesienią zloty i żółty kolor liści, a także fiolet pól wrzosowych. Późną jesienią można spotkać zjawisko inwersji, które tworzy intensywną mgłę do wysokości ramion. W takich warunkach biegnący jak i rowerzyści mogą zobaczyć tylko swoje głowy. Niezwykle walory tego terenu zostały odkryte przez miejscowych.

Na miłośników historii czekają natomiast zabytki, a także miejsca upamiętniające ważne wydarzenia. Jednym z nich była bitwa warszawska nazywana inaczej Cudem nad Wisłą, która została stoczona w dniach 13-25 sierpnia 1920 r. w czasie wojny polsko-bolszewickiej. Umieszczona na 18 pozycji na chronologicznej liście przełomowych bitew w historii świata, zdecydowała o zachowaniu niepodległości przez Polskę i nierozprzestrzenieniu się rewolucji komunistycznej na Europę Zachodnią.